تروجان چیست؟ - data fair
1386/07/03
واژه تروجان از حدودا 12-13 قرن پیش میلاد آمده و داستانش ازاین قرار است :

یک قلعه به نام شکست ناپذیر در آن سالها وجود داشته و دشمنی داشته که یک روز به او با یک مجسمه غول پیکر حمله میکند و در این جنگ بظاهر شکست می خورند و آن مجسمه غول پیکر را تسلیم انها می کنند ولی در شب تعدادی از افراد سپاه دشمن از مجسمه بیرون آمده و قلعه را فتح میکنند تروجان در واقع یک نوع برنامه هست که کنترل کامپیوتر قربانی رو از راه دور امکان پذیر می‌کنه.

در واقع هر تروجان از دو قسمت clint , server تشکیل شده. قسمت سرور یک جور ویروس هست. این ویروس پس از اجرا شدن در کامپیوتر قربانی (قربانی به کسی که هک شده می‌گن) یک پایگاه در فولدر ویندوز یا سیستم به وجود میاره. به این ترتیب که فایلهای مورد نیازشو برای اجرا شدن در اون قسمت ها قرار می‌ده. سپس منتظر می‌مونه تا شما به اینترنت متصل بشید. سپس به طریقی که شما متوجه نمی‌شید به هکر اعلام می‌کنه که شما آنلاین هستید. مثلا از طریق ایمیل یا به صورت شخص مجازی در چت. بعد آدرس آی‌پی شما و یا پسورد های ذخیره شده در کامپیوتر شما یا پسورد یاهو که رایج ترین تروجان ها از این نوع می باشد رو به هکر می‌فرسته.

اگر آن تروجان تروجان هایی مثل ساب سون و .... باشد میتوان ازطریق حفره‌ای که ویروس روی کامپیوتر شما ایجاد کرده وصل بشه و هر کاری خواست با کامپیوتر شما انجام بده